Коли йдеться про купівлю такого нехитрого приладу, як електрочайник, не всі приділяють цій справі необхідну увагу. Люди звикли, що в кожному супермаркеті побутової техніки можна знайти десятки зо два пластикових варіантів, стільки ж — металевих і трохи менше — скляних.

Фактично чайник обирають за потужністю та об’ємом, не звертаючи уваги на дизайн. А навіщо, адже більшість приладів виконані практично в однаковому стилі? Але є люди, яким не подобаються прямі лінії та абстрактні візерунки, тобто більшість представлених моделей. Керамічні електричні чайники — найкращий варіант для них, адже вони стануть справжньою прикрасою кухні.

Можливо, вигляд чайника здається вам не принциповим, однак згадайте, що ми робимо насамперед, коли прокидаємося? Правильно вмикаємо чайник, готуємо чай або каву. Тобто електрочайник стає першим приладом, яким ми користуємося. Тож чому б не сповнити свій ранок красою та світлою енергетикою, щоб покращити настрій на весь день?

Керамічні моделі мають безліч переваг, серед яких:

  • оригінальний дизайн. Навіть без прикрас керамічні вироби виглядають набагато привабливіше, за пластикові. А якщо додати будь-які візерунки чи орнаменти, вийде справжній витвір мистецтва;

  • добре зберігають тепло. Кераміка здатна набагато довше зберігати високу температуру води, тож гріти такий девайс доведеться рідше;

  • якість води. Може, ви помічали, що після нагрівання у пластикових приладах у води з’являється неприємний запах. Так-от кераміка, на відміну від пластику, не виділяє у воду жодних речовин, тож якщо в подібний чайник налити якісну воду, вона такою і залишиться після кипіння;

  • відсутність накипу. Мінеральний накип, який часто утворюється під час кипіння води, не може осідати на керамічних стінках приладу;

  • відсутність шуму, що пояснюється товщиною стінок електрочайника;

  • безпека. Керамічні пристрої значно безпечніші за металеві, адже цей матеріал не проводить електричний струм.

Звичайно, такі електрочайники мають і недоліки. Вони важчі та потребують обережного використання через крихкість матеріалу. Водночас вони гріються на 1-2 хвилини довше за звичайну техніку. А ще вартість керамічних моделей суттєво перевищує ціну пластикових чи металевих пристроїв.

Як вибрати електрочайник з кераміки?

Конструкція такого приладу нічим не відрізняється від інших електрочайників, окрім матеріалу. Таку техніку виготовляють з глини — природного неорганічного матеріалу, який не викликає алергії.

В інтернеті можна відшукати поради, як відрізнити справжню кераміку від підробки, але повірте, це не настільки коштовний матеріал, аби його підробляти, тож сміливо купуйте той пристрій, який вам до вподоби.

Тепер поговоримо про параметри. Насамперед слід розуміти, що керамічні прилади переважно не відрізняються надто великою потужністю, а їхня місткість — нижче середнього. Навряд чи вам вдасться знайти модель місткістю більше, ніж 2 літри.

Водночас споживання електроенергії в них теж невелике: у середньому 1,2 кВт на 1 літр. Тобто шукати економічні варіанти не має сенсу.

Головний нюанс, який заслуговує на вашу увагу, — це відсутність механічних пошкоджень пристрою. Як уже було сказано, кераміка крихка, тож від необережного поводження з нею в магазині на стінках могли з’явитися неглибокі тріщини чи щерблення. Тому варто уважно оглядати вибраний прилад одразу в магазині або на пошті, якщо ви купуєте його в інтернеті.

А ще в продажу представлені моделі із заварним ситечком. Так, це зручно, але заварювання чаю безпосередньо в електрочайнику може залишити кольорові сліди на внутрішньому боці стінок. Загалом не велика проблема, але все одно неприємно.

І останнє — рекомендуємо не довіряти невідомим виробникам. Так, можливо їхня продукція дійсно якісна, але краще переконатися в цьому. Ми розуміємо бажання зекономити (товари відомих брендів завжди коштують дорожче), однак не полінуйтеся принаймні зазирнути в мережу та почитати відгуки про конкретну модель електрочайника. Інакше вигода може виявитися сумнівною.

Джерело: маркетплейс Zakupka.com