«Куди вкласти гроші?»- питання з безліччю постійно мінливих відповідей. Деякі з них ми зараз перерахуємо виходячи з реальних можливостей середнього обивателя в 2020 рік. Куди інвестувати-залишиться особистим вибором, опишемо тільки основні можливості, ризики і передбачуваний дохід.

Вкладення грошей

Але перш визначимося з поняттями:

  • Інвестиції - це вкладення грошей (або інших активів) способом приносить його власнику якийсь пасивний (тобто без праці) дохід.
  • Якщо доходу немає - це просто заощадження. Якщо сума вкладення зменшується-то втрати.

До чого цей відступ? Щоб не плутати інвестиції і, наприклад, обіцянки заробітку в мережі, коли потрібно і внести кошти, і працювати.

Куди вкласти гроші для отримання пасивного доходу?

Назвемо деякі перевірені варіанти, які підходять під наше визначення інвестицій.

Банківські депозити

Спосіб відомий, надійний і навіть гарантований державою. Хоча в останні роки депозити приносять все менше, по ним призначають негативні ставки, тобто це фактично зберігання грошей в банку за плату.

Але коли ставка по депозиту перевищує інфляцію, таке вкладення стає досить надійною інвестицією, тому що повернення депозиту гарантований не тільки банком, але певною мірою державою.

Купівля облігацій

Купівля облігацій багато в чому альтернатива банківським вкладам. По суті облігації це боргові розписки, випущені якоюсь організацією або державним органом. Особа, яка випустила облігацію, зобов'язується викупити її назад за вищою ціною.

Для зручності різниця між початковою і кінцевою ціною виражається у відсотках. Є також дисконтні облігації, які продають зі знижкою (дисконтом), а викуповують за повною ціною. Існує безліч інших аспектів випуску, обігу та заробітку на облігаціях, але зараз назвемо тільки два, важливих для приватних інвесторів.

Найбільший дохід можна отримати за облігаціями комерційних підприємств, але ризик по ним істотно вище.

Купівля акцій

Акції - це цінні папери, що дають права на частку у власності комерційного підприємства (акціонерного товариства), право на управління цим підприємством і частину доходу від нього. Акціями володіють багато, але реальні права власності та управління виявляються у тих, хто має контрольний пакет або велику частку в загальному обсязі акцій. Інших акціонерів називають міноритарними, їх вигода полягає головним чином в отриманні доходу на кожну акцію.

Дохід по акціях зазвичай вище доходу по облігаціях, але у стабільно працюючих компаній він не так вже й великий. Наприклад - у Епл трохи нижче 6%. Максимальний дохід приносять акції тільки виходять на ринок, зростаючих фірм.

Нерухомість

Нерухомість завжди вважалася стабільним варіантом збереження капіталу. У типові квартири закладається запас міцності на 100-150 років експлуатації; будинки, при своєчасному ремонті, бувають ще довговічніше. Житло в більш-менш благополучних населених пунктах завжди затребуване, тобто може бути продано за якоюсь ринковою ціною.

У довгостроковому періоді нерухомість дорожчає, тому що дешевшають гроші (інфляція). При економічному зростанні це відбувається швидше. Ціна оренди зазвичай змінюється слідом за продажними цінами.

Інвестиційні фонди

Інвестиційний фонд - це спосіб залучення грошей клієнтів для спільного вкладення в цінні папери, акції та інші приносять прибуток проекти. Фонд вкладає гроші в чужі активи, ці активи приносять прибуток, який дістається вкладникам фонду.

Безпосередньо інвестиціями займаються професійні керуючі і беруть за це певну плату (комісію). Тому вкладення в інвестиційний фонд менш дохідні, ніж пряма покупка тих же активів, але в більшості випадків надійніше.

Замислюватися про послуги інвестиційного фонду варто тим, хто готовий вкласти хоча б 30-50 тис. дол. на тривалий термін. Щоб впливати на роботу інвестиційного фонду слід вкласти значну суму, частіше мільйони доларів або євро.

p>Читайте також статтю: 50 способів заробітку в інтернеті без вкладень і з виведенням грошей.

Купівля іноземної валюти

Купівля та володіння іноземною валютою дивідендів не приносить. Однак в момент потрясінь на валютному ринку і кризах в економіці, грошові одиниці різних країн по-різному змінюються в ціні. У певні періоди вдавалося заробити, купивши Швейцарський франк або японську ієну. Буває вигідно купувати валюту держав, що розвиваються в момент падіння. Якщо ці країни успішно долають кризу, то їх валюта може швидко зрости до долара і євро на 10-15%.

Однак вважати готівкову валюту інвестицією можна було б тільки в тому випадку, якби вона постійно дорожчала по відношенню до всіх інших валют і товарів. Чого на практиці не трапляється.

Купівля золота і коштовностей

Можна золото, срібло і платину в злитках, спеціальні інвестиційні монети з цих металів і атестовані діаманти.

Однак ціна золота всередині країни залежить від світових цін на цей метал. На початку січня 2000 року вартість золота на Лондонській біржі була трохи вище 282 дол. за унцію, а наприкінці грудня 2019 року-майже 1 515 дол. Більш ніж в 5 разів. Зараз ця різниця ще вище. Але золото може подешевшати, тоді купили його виявляються в збитках на роки вперед. Те ж стосується і інших коштовностей.

Інші варіанти інвестицій

Є ще маса заслуговують на увагу варіантів інвестицій, але більшості початківців інвесторів вони не підійдуть. Це операції на біржах і небіржових ринках, Форекс, бінарні опціони, криптовалюта, токени та ін.

Всіма цими способами можна заробити чималі суми, але скрізь потрібні знання, особисті зусилля або наймання професіоналів, які зроблять всю роботу.

Автор статті (редактор журналу https://biznescat.com/) - Сергій Косенков.