Щільний трав'янистий килим ідеальної висоти і без лисіючого грунту хочуть все, але природа такі речі не створює. Природа - це хаос, і щоб навести порядок у себе на галявині, доведеться постаратися. У цій статті ми розповімо, що потрібно робити для створення красивого газону і як правильно за ним доглядати.

Що потрібно буде робити

Для початку вдихніть і не лякайтеся - заходи по догляду проводити потрібно не так часто. Більшість дій робляться раз або два в сезон, а решту і зовсім можна автоматизувати. І так:

  1. Стригти. Це доведеться робити 2-3 рази на місяць, за бажанням. Щоб всі травинки були однієї довжини і виглядали красиво, без цього не обійтися. Для роботи вам буде потрібна газонокосарка - на ній економити не варто. Чим вище якість цього інструменту, тим простіше буде в майбутньому доглядати за газоном.

  2. Поливання. Часте і рясне, але процес можна автоматизувати. Можна закріпити посеред газону шланг з розпилювачем, який під тиском води буде обертатися і зрошувати газон на всіх напрямках. Можна вкласти трохи більше грошей і підвести водопостачання до газону під землею - в цьому випадку все буде виглядати більш красиво і вишукано. Поливати рекомендується вранці або ввечері - днем, коли на вулиці пече сонце, робити це небажано, так як можна спалити траву.

  3. Прополка. Хоч газон сам по собі дуже щільний, все одно крізь нього періодично прориваються бур'яни. Чим старшим стає газон, тим рідше ви будете стикатися з бур'янами. Виривати їх найкраще руками - разом з коренем. Також можна обробляти трав'яний покрив спеціальним гербіцидом, який вбиває бур'яни, але нешкідливий для газону.

  4. Мульчувати, прочесати, проколоти. Звучить складно, але не лякайтеся - робити це потрібно лише раз на рік, у вересні-жовтні. У багатьох газонокосарок є функція мульчування, вона дуже стане в нагоді. Перед тим, як розсипати мульчу, газон потрібно прочесати і проколоти, щоб позбутися сухої трави та іншого сміття. Проколювання розпушить грунт і поліпшить надходження повітря до кореневої системи.

  5. Розкидання добрив. Удобрювати газон бажано три рази на сезон. У березні розкидаємо азотні добрива, в липні потрібна комплексна підгодівля, в складі якої є азот, фосфор і калій. Останній раз в листопаді, перед настанням морозів - тут потрібні добрива з калієм і фосфором.

  6. Позбавляємося від залисин. Вони виникають не завжди і не у всіх, але, якщо з'явилися - не всі знають, що робити в такій ситуації. Все просто: розпушуємо в цих ділянках грунт, просіваємо насіння, додаємо трохи компосту і злегка притоптуємо в кінці. Просіяти потрібно на початку-середині весни, щоб трава встигла вирости до початку літа.

Також пам'ятайте базовий принцип - з лугом потрібно бути особливо обережним, коли він наповнений вологою і ослаблений. Просочений вологою газон легко пошкоджується, так що в таких випадках на нього краще не наступати. А якщо траву вразила якась хвороба, не панікуйте. Просто зріжте траву максимально низько за допомогою газонокосарки і пройдіться по ній граблями - це, швидше за все, допоможе.