Лебідка - це обладнання, що має чітке функціональне призначення. З її допомогою можна пересувати вантажі у вертикальному та горизонтальному напрямку. Класифікація пристроїв можлива за сферою їх застосування або за конструктивними особливостями. Область застосування лебідок досить широка. Починаючи від побутового призначення до промисловості, будівництва та індустріальної області. Є лебідки, які використовуються екстремалами, любителями риболовлі або полювання.

На сайті https://enerprof-building.com.ua/ ви зможете підібрати обладнання для промисловості.

Види лебідок та їхнє призначення

Ручні лебідки - призначення та використання

Назва підказує, що це пристрої на ручній тязі, тобто для роботи з ними потрібно докласти фізичну силу. Ручні лебідки - це просте в експлуатації, доступне за ціною обладнання. З їх допомогою переміщають вантажі по майданчику. Застосовують пристрій на невеликих складах, виробництвах при монтажі та демонтажі конструкцій.

Існує три типи ручних механізмів:

• Барабанні - основою робочої частини є барабан;

• Черв`ячні - це різновид барабанного механізму, які працюють шляхом черв`ячної передачі;

• Монтажно-тягові механізми - призначені для піднімання і спускання вантажів, а також людей при проведенні монтажних та

оздоблювальних робіт у вертикальному просторі.

Простота і зручність роботи механізмів можуть ввести в оману щодо їх продуктивності. Тяга таких пристроїв може досягати 10 тис. кг. Основна їхня перевага - автономність. Можна працювати з лебідкою у місцях, де немає можливості підключити електрообладнання - одне з головних переваг даних конструкцій.

Електричні лебідки - різновиди та застосування

Електричні лебідки працюють від електромереж. Їх конструкції і призначення завдяки високій продуктивності значно ширші, ніж у аналогів із ручним приводом. За призначенням механізми класифікуються на кілька типів.

Лебідки для автомобілів і квадроциклів

Обов`язкова частина спорядження мисливців, рибалок, екстремалів. За допомогою такої лебідки можна витягнути автомобіль, квардоцикл або іншу авто і мототехніку з складних пасток. Завали снігу, непрохідний бруд, трясовина - за допомогою електричної лебідки можна врятувати техніку з таких капканів.

Будівельні монтажні тягові лебідки

Оптимально використовувати ці лебідки для підйому вантажів і транспортування їх у вертикальній площині. Вони можуть застосовуватися як самостійні механізми, а можуть входити до конструкції більш складного монтажного або будівельного обладнання. Обов`язковою складовою частиною підйомного обладнання є трос або канат.

Маневрові лебідки

Цей вид підйомного обладнання використовуються в основному на залізниці. Сфера їх застосування - завантаження або розвантаження вагонів. Потужні механізми, які працюють від економного електродвигуна, встановлюють недалеко від полотна. Це дає можливість переміщати вагони, цистерни та навіть зчіпки з 18 вагонів при формуванні складів. Такий спосіб значно вигідніше, ніж використання тепловоза.

Бурові лебідки

Призначення цього складного обладнання читається в його назві. Їх використовують на бурових для підйому та спуску вишок, бурильних труб. З їх допомогою підводять долото на свердловини. Механізми використовуються як повноцінні частини бурових установок.

Шахтові лебідки

Використовуються у гірничодобувній галузі. З їх допомогою не тільки опускають обладнання при підземному видобутку корисних копалин, але й доставляють на поверхню гірничу масу. З їх допомогою переміщають і складають шматки породи та сипучі матеріали. Застосування електричних лебідок дуже широке. Їх використовують у ліфтах, при монтажі сцен для концертів і театральних вистав, прокладають кабелі, труби, комунікації.

Більше потрібної інформації про лебідок дивіться на офіційному сайті компанії «Енерпроф» https://enerprof-building.com.ua/product-

category/tesmec/natyazhnoe-oborudovanie-dlya-linij-elektroperedach/lebedki/