Шанувальники фортепіанної та академічної музики можуть з подивом запитати, - а бувають недоліки у роялів? І справді ці інструменти практично досконалі, вони демонструють чудове живе звучання з приголомшливою динамікою, мають традиційний красивий дизайн і можуть стати головною прикрасою будь-якого концертного залу або навіть житлового будинку.

І тим не менше при купівлі рояля кабінетної моделі є речі, які ви повинні знати. Про них у нашому матеріалі розповість фахівець інтернет-магазину Музлайн.

Фізика і лірика

Кабінетний рояль існує вже дуже давно - це зменшена різновид класичного концертного інструменту, що використовується:

  1. У маленьких концертних залах;
  2. У навчальних приміщеннях і житлових інтер'єрах.

роялі

З точки зору краси звучання і якості кабінетні роялі практично не поступаються своїм старшим родичам, проте, все ж, для рядового користувача вони мають ряд особливостей:

  1. Це, звичайно ж, висока вартість - хороший новий акустичний рояль, нехай і кабінетний, коштує більше двох з половиною тисяч доларів і вище;
  2. Кабінетний рояль хоч і менше звичайного, але все одно має досить великі габарити, а що ще важливіше - вага понад 200 кг. Транспортувати інструмент і встановлювати його в квартирі або будинку - непросте завдання, що також потребує витрат і залучення фахівців;
  3. Акустичний рояль потребує регулярної налаштуванні. Якщо ви здатні опанувати це вміння самостійно і володієте абсолютним слухом, то ви зможете заощадити суттєві кошти. Якщо ж ви передасте цю задачу на аутсорс, то настроювач стане частим гостем у вашому домі і фактором чималих витрат.

В іншому ж, кабінетний рояль - це джерело нескінченного задоволення від прекрасного акустичного звуку, безмежні віртуозні виконавські можливості і радість від володіння такою складною і чудовою річчю, знаковим музичним інструментом.

А яка ж є альтернатива?

Роялі Boesendorfer

Для рядового музиканта і вже тим більше для початківця (а далеко не всі початківці можуть дозволити собі купити рояль) єдина альтернатива - це цифровий інструмент. Цифрові роялі - це практично ті ж самі піаніно, тільки поміщені в більш складний корпус, схожий на корпус рояля менших розмірів. Різниця тільки в тому, що корпус цифрового інструменту не має ніякого значення акустичного, так як за звук цілком і повністю відповідають вбудовані колонки. За інформацією фахівців інтернет-магазину Muzline, в даний час цифрові роялі трохи дорожче цифрових піаніно, багато в чому це пояснюється привабливістю дизайну, але з технічної точки зору їх пристрій більш або менш однакове.

І тим не менш, у такого вибору є кілька плюсів - раціональна економія, зручність з точки зору транспортування, установки і використання, широкі можливості для гри (цифровий рояль має масу додаткових вбудованих тембрів, ефектів, ритмічних патернів і тому подібного).