За допомогою сучасних технологій можна багатьма способами обігрівати будинок. Вибираючи тип нагрівальних елементів системи опалення, слід враховувати фактори ефективності на комфорту. За допомогою теплої підлоги можна створити комфортні умови у будь-якому приміщенні. Оскільки, при роботі теплої підлоги ноги людини завжди перебувають в теплі (температура поверхні теплої підлоги не перевищує 30 °С), відчувається максимальний температурний комфорт в приміщенні. Конструкція теплої підлоги представляє собою складну систему, яку не так просто облаштувати.

Підключення теплих водяних і електричних підлог

Перед тим, як встановити теплу підлогу слід виконати розрахунок та підібрати необхідний тип теплої підлоги.

Існують два основних види підлогового опалення:

  1. водяна тепла підлога – функціонує за рахунок прокладеної труби з певним кроком, по якій рухається теплоносії (вода, етиленгліколь та ін.);
  2. електрична тепла підлога – працює за рахунок спеціального електрокабелю, який прокладений по підлозі.

Розводку труби чи кабелю теплої підлоги слід виконувати з урахування меблів, санітарно-технічних приладів та іншого обладнання, яке прилягає до підлоги, тобто не потрібно в цих місцях прокладати теплу підлогу. Найефективніший монтаж системи опалення у Львові і не тільки з використанням теплої підлоги може бути виконаний тільки грамотними спеціалістами.

Підключення водяної теплої підлоги

Найкращим варіантом підключення водяної теплої підлоги до системи опалення є підключення через розподільчий колектор (гребінку) та змішувальний вузол. Оскільки, температура теплоносія теплої підлоги не повинна перевищувати 32 °С, контури підлогового опалення не можна під’єднювати на пряму до системи радіаторного опалення. За допомогою змішувального вузла теплоносій отримує необхідну температуру та з допомогою розподільчого колектора розподіляється по контурам теплої підлоги.

Розводка труби теплої підлоги виконується у вигляді:

  • спіралі;
  • змійки.

Перший тип ефективніший оскільки рівномірно прогріває усю площу підлоги.

Підключення електричної теплої підлоги

Електричну теплу підлогу значно прості, не має рідкого теплоносія, а просто підключається до електромережі. Просте, слід врахувати навантаження електромережі, та вибрати необхідний терморегулятор електричної підлоги, який призначений для регулювання потужності нагрівальних елементів.

В якості нагрівальних елементів електричної підлоги можуть бути:

  • спеціальний електрокабель, який має великий опір, покритий термостійкою ізоляцією;
  • теплові мати, які складаються з нагрівального кабелю, закріплені на теплоізоляційній основі з визначеним кроком;
  • Напівпровідниковий нагрівальний елемент, який розміщається в спеціальній плівці, за допомогою інфрачервоних променів нагріває підлогу.

Будь-який із перелічених типів теплої підлоги допоможе вам обігріти приміщення. Правильно виконаний монтаж та підключення теплої підлоги забезпечують необхідний комфорт в приміщенні.