З усіх видів судових розглядів будівельні суперечки - одні з найскладніших. Тому така пильна увага приділяється результатам будівельно-технічній експертизі. Про те, що являє собою цей інструмент і як грамотно ним скористатися, розповідає керуючий партнер експертної групи Володимир Стецько.

Будівельні суперечки - одні з найскладніших видів судових розглядів. Вони вимагають від учасників неймовірної підготовленості і широкого знання не тільки чисто юридичних аспектів справи, але і багатьох деталей, пов'язаних з технологією і практикою будівництва. Від того, наскільки ви і ваш клієнт розумієте ситуацію і можете її оцінити, володієте знаннями в цих областях, часто залежить результат справи. І тут однієї впевненості у своїй правоті недостатньо.

Отже, будівельна експертиза – це ключовий елемент серед доказів при судових розглядах, пов'язаних з будівництвом. Від того, наскільки якісно і грамотно вона проведена, часто залежить результат всього розгляду.

Що таке будівельна експертиза

Будівельно-технічна експертиза - це інструмент визначення стану будівельно-технічних об'єктів. Вона використовується для об'єктивної і виваженої аргументації обстоюваних позицій при виникненні конфлікту, пов'язаного з будівництвом, причому сама експертиза може бути як судової, так і позасудової. Рішення будівельного спору без звернення до суду дозволяє істотно заощадити кошти на судові витрати, зберегти репутацію, а також відносини з клієнтом. Грамотно проведена СТЕ допомагає вирішувати питання саме таким чином.

Головне завдання СТЕ - з допомогою різних наукових методів з'ясувати, чи виконані будівельні роботи на всіх етапах будівництва відповідають нормативними вимогами. Точно так само, як і в науковому дослідженні, будівельна експертиза повинна бути активною. Іншими словами, отримані результати не повинні змінюватися при зміні експерта або експертної лабораторії.