Один з етапів результативного просування продукту та послуг — виготовлення рекламної поліграфії. Навіть в умовах переважного використання реклами в соціальних мережах та на телебаченні, друковані матеріали — їх ефективне доповнення. Доведено, що візуальна інформація сприймається людиною набагато краще. Тому виникає потреба створення рекламної поліграфії, яка буде цікава і зрозуміла потенційному клієнту.

Основні етапи

Підготовка друкованої рекламної продукції — це складний процес, який умовно розділяються на три періоди. Перший включає операції, які пов'язані з роботою за комп'ютером. Другий — друк оригінал-макету, а третій — розповсюдження рекламних матеріалів.

Етапи, на яких найдовше триває співпраця замовника і спеціаліста:

 • створення макету;

 • підготовка тексту;

 • підбір ілюстрацій;

 • вибір шрифтів;

 • верстка видання;

 • друк оригінал-макету.

Замовник може брати участь у процесі в будь-який момент. Беруться до уваги всі правки, які вносяться клієнтом.

Види

Для створення друкованої продукції замовнику потрібно вирішити, як саме він хоче заявити про свій продукт. Для усунення цієї проблеми друковані рекламні матеріали класифікують.

 1. Листівка — один з перших друкованих матеріалів. Містить інформацію з однієї сторони, або з двох. Невеликого формату, тому реклама на них має бути короткою і максимально зрозумілою.

 2. Буклет — складніший рекламний продукт, ніж листівка. Має вигляд аркуша, складеного кілька разів. Друкується на ньому і текст, й ілюстрації. Характерний показним виглядом та більш розширеними даними.

 3. Проспект — видання з великою кількістю сторінок. Містить інформацію про історію заснування компанії, директора, наданих послуг. Використовуються для презентації престижної та великої компанії.

 4. Каталог — багатосторінкове видання з ілюстраціями продукції та їх вартістю. Клієнт може переглянути асортимент компанії, і за допомогою каталогу зробити замовлення.

 5. Прейскурант — друкований засіб реклами, який коротко інформує про наявні послуги та товари, їх ціну.

 6. Афіша — рекламний продукт, який повідомляє про захід розважального чи соціально важливого характеру. Необхідний для залучення потенційних глядачів.

 7. Бродсайт — лист великого формату, який надсилається поштою.

Вибір виду друкованої рекламної продукції залежить від цільової аудиторії. Доцільно перед оформленням замовлення проаналізувати її потреби.