Сонячні панелі на даху, електрокар в гаражі та акумулятор в підвалі стають стандартним набором для німців. На чисту енергетику переходять навіть сім'ї з середнім достатком. Не зважаючи на це, країні буде потрібно більше зусиль, щоб скоротити забруднення та вплинути на кліматичні зміни.

Масові тенденції

Ще влітку 2018 року, в Німеччині було встановлено 100 тис. домашніх систем зберігання енергії.

В цілому, зниження цін на сонячні панелі та домашні акумулятори призвело до буму сонячної енергетики. Хоча лідером ринку стала Австралія, Європа та США також включилися в гонку. Зокрема, жителі Німеччини активно підтримують тенденцію домашніх систем зберігання енергії. За останніми даними, понад 120 тис. будинків і дрібних підприємств обладнали свої будинки сонячними панелями та системами зберігання енергії.

Еко Електрика - екологічна енергетика майбутнього

«Ніхто не очікував, що індустрія буде рости такими стрімкими темпами», - зазначив експерт з енергетики Кай-Філіп Каіріес з Рейнсько-Вестфальського технічного університету в місті Ахен.

З 2013 року німецький банк розвитку KFW пропонував жителям пільги, які покривали до 30% вартості домашніх акумуляторів. Але ціни падали настільки швидко, що в минулому році програму згорнули.

Чималу роль в бумі домашніх акумуляторів зіграли місцеві виробники. У Німеччині базується як мінімум 44 компанії, які виробляють літій-іонні батареї. Вони постачають їх в інші країни, в тому числі в Австралію, де накопичувачі користуються все більшою популярністю.

Згодом ринок також поповнять старі акумулятори електрокарів, які вже не придатні для автомобілів, але цілком згодяться в якості домашніх накопичувачів.

Екологія - це пріоритет

Втім, на сьогодні, домашня система вироблення та зберігання енергії обходиться недешево. Наприклад, набір з 26 панелей в комплекті з акумулятором обійдеться німцеві в 36 тис. доларів. Згідно з розрахунками, обладнання окупиться вже через 10 років, а також заощадить до 80% на рахунках за електроенергію.

У сонячні дні установка забезпечує електрикою весь будинок і дозволяє заряджати електрокар або гібрид. Якщо в системі залишаються надлишки, домовласник направляє їх в міську енергомережу і отримує компенсацію. В майбутньому зайві запаси можна буде продавати безпосередньо сусідам без посередників.

До 2025 року вартість систем зберігання енергії впаде на 50-70% по всьому світу. Організація Energy Storage Association (США) підрахувала, що з 2015 по 2020 роки загальна місткість портативних акумуляторів збільшиться в 8 разів, а ринок буде оцінюватися в $ 2,5 млрд.

Для жителів України чисті технології хоч і не в новинку, але поки не набули масового характеру. Хоча багато співвітчизників все частіше замислюються про застосування екологічно чистих джерел енергопостачання. Встановлена ​​на даху будинку сонячна електростанція вже не є дивиною. Та й ціни на подібне обладнання в нашій країні набагато нижчі за європейські. Про те, у скільки може обійтися установка сонячної станції, Ви можете дізнатися на цьому сайті.

І пам'ятайте, що отримання чистої енергії - це не тільки економія, але й безпека всієї нашої планети.