26 листопада відомий мовознавець України, автор підручників та експерт зовнішнього незалежного оцінювання Олександр Авраменко провів майстер-клас з культури мовлення у місті Житомирі. Було висвітлено, яких помилок у розмовній та письмовій українській мові найчастіше припускаються українці та як поліпшити рівень знання рідної мови швидко та ефективно.

 

Маємо 5 рекомендацій від Олександра Авраменко для тих, хто піклується про чистоту своєї мови.

  1. Суржик чи російськомовність – хто кого?

Спостереження доводять твердження про те, що російськомовні українці швидше «вчать» українську літературну і розмовляють «чистіше», ніж ті, хто володіє суржиком. Це діє через те, що перші відрізняють суто російські і суто українські слова. Людям з суржиком це вдається складніше, адже закладається на побутовому рівні. Тому ліпше піклуватися за «мовну гігієну» змалечку, починаючи з найближчого оточення.

  1. Диктофон для кращої фонетики.

Це поширена практика у вивченні іноземних мов. Головне – записати себе тоді, коли ти цього не очікуєш. А далі – аналіз помилок в інтонуванні, акцентуаціях і, звичайно, виправлення.

  1. Слухати та аналізувати.

Аналізуючи виступи відомих громадських діячів, політиків та зірок, ми підсвідомо переймаємо їх спосіб говоріння, лексичні можливості, а також тренуємося визначати найтиповіші помилки в українській мові.

  1. Практикуватися в говорінні.

Мова без говоріння, як теорія без практики – немає сенсу. Для успішного подолання мовного обмеження для російськомовної людини або будь-якого іншого мовознавця важливо виділити декілька днів на тиждень і спілкуватися у своєму оточенні виключно українською мовою.

  1. Дивитися українською та читати.

Сьогодні українська перекладацька школа дуже стрімко розвивається, тому полиці книгарень перевантаженні майстерними українськими перекладами зарубіжних авторів, а в інтернеті можна знайти багато перекладів на фільми.

 

Впустіть у свій світ чисту українську мову! Джерело за посиланням https://vseosvita.ua/news/vdoskonaluemo-rozmovnu-ukrainsku-poradi-vid-movoznavca-2806.html