В даний час випускається величезна кількість самих різних видань для дітей. Дитячі книжки переповнюють полиці в магазинах. Однак, незважаючи на таке розмаїття, вибрати гарні дитячі книжки українською мовою зараз дуже важко. Поради допоможуть вам це зробити.

 Для малюків 2-3 років велике значення має поезія малих форм (фольклорна та авторська): потішки, примовки, короткі вірші А. Барто, С. Маршака та ін. Малюкам також потрібні відомі народні казки. Казка повинна бути короткою, має простий, зрозумілий малюкові, але яскравий сюжет. Велике значення для розуміння казок мають повтори, які деколи дратують дорослих, але дуже важливі для дітей. Впізнавання знайомих фраз, текстів, подій дарує дітям почуття власної обізнаності та стійкості навколишнього світу, сприяє не лише запам'ятовуванню, але і проживання, присвоєння.

 Дещо пізніше (у 4 – 5 років) в житті дошкільника входять авторські казки – Ш. Перро, Р. – Х. Андерсена, братів Грімм, Б. Заходера та ін. При виборі конкретних книжок цих авторів важливо звертати увагу не тільки на оформлення, але і на якість тексту (тобто переведення). Виклад казки повинно бути захоплюючим і доступними дітям, т. е. мати просту лексику, короткі пропозиції, явну інтригу (таємницю, загадку, яка вирішується в кінці). І, звичайно ж, кожну казку потрібно читати не один, а кілька разів, поки дитина не засвоїть її повністю. Придбати дитячи книжки ви можете на https://schoolbook.com.ua/.

 Дошкільнятам важливо читати також розповіді пізнавального змісту – про тварин, явища природи, різних пригоди пр. Однак при цьому слід враховувати вікові особливості дошкільнят – їх потреби та можливості. Вік високої пізнавальної активності (його іноді називають «віком питань» або «віком чомучок») – 4-5 років. Відповісти на питання і підтримати пізнавальну активність дітей дорослим можуть допомогти книги. Дошкільнят цікавлять відомості про те, які бувають звірі і птахи, де вони живуть, що їдять, які у них бувають родинні стосунки тощо Саме цю інформацію можуть дати пізнавальні книжки. Тут знову ж важливі доступність і простота викладу пізнавального матеріалу.

 І, звичайно ж, представити і засвоїти все це допомагають картинки. Книжки для дошкільнят обов'язково повинні бути з картинками. Діти обожнюють розглядати картинки, вишукувати в них найдрібніші подробиці, до нескінченності повертаються до виду одних і тих самих зображень. Картинки допомагають проникнути малюкові в зміст тексту і зрозуміти його. Крім того, вони (на відміну від мультфільмів) дозволяють «зупинити мить», ще і ще повернутися до улюбленого епізоду і самостійно пригадати, про що було в книжці».