Насамперед відмітемо, що найбільш потужним з аерозольних вітчизняних газових балончиків є Терен 4М

Що з себе мають газові балончики ?

Це засіб самозахисту, яке представляє собою ціліндрообразную ємність невеликих розмірів. Усередині балончика знаходяться варіації вражаючої суміші, яка утримується під тиском кілька атмосфер. Зверху балона знаходиться клапан-розпилювач, в деяких випадках обладнаний запобіжником від випадкового натискання. Натискання на кнопку клапана викликає розпорошення розчину-ирританта, основна дія якого - тимчасово позбавити зору супротивника, викликати неприємні відчуття в області носоглотки, таким чином, змусивши його припинити протиправні дії. Купить газовый баллончик ви зможете у інтернет магазині Shokershop.com.ua.

Газові балончики бувають двох видів дії: аерозольні і струменеві.

Струменеві б'ють більш далеко, їх, можна використовувати під несильним дощем, при невеликому вітрі, але через вузької струменя ирританта виникає необхідність в прицілюванні в очі. Аерозольні ж ГБ випускають більш широке хмара газу, але його ефект значно знижується навіть при невеликому збільшенні відстані.

Газові балончики - один з найпоширеніших видів засобів індивідуального захисту. Причиною цієї поширеності є безліч факторів, нижче перераховані основні.

Вартість ГБ невелика, немає необхідності отримання будь-яких 'дозволяють' документів для його покупки (Це відноситься до всіх 'цивільним' моделям ГБ * 1).

ГБ прості в застосуванні, як в технічному, так і в психологічному плані, при цьому не вимагають спеціальних навичок і багаторазових тренувань в процесі використання. Принцип дії ГБ простий (навів в обличчя правопорушника - натиснув кнопку - результат), що дуже важливо для зброї самооборони - в критичній ситуації нетренованому людині немає необхідності гарячково згадувати, чи готове його засіб самооборони чи ні, як це було б у випадку з пістолетом ( чи є патрон у патроннику, знятий запобіжник)

Ще один важливий плюс - прицілювання. Сопло балона достатньо навести в сторону особи правопорушника, немає необхідності ретельно цілитися в очі. (На жаль, це не ставитися до струменевих балончиків, сопло яких треба спрямовувати прямо в очі правопорушника).ГБ є ідеальним засобом самозахисту в юридичному аспекті - максимум, що загрожує застосував з метою самозахисту ГБ - адміністративна відповідальність у тому випадку, якщо шкоди буде завдано не тільки правопорушника, а й третім особам, але навіть для такого результату треба буде дуже постаратися.