Гліфосат відноситься до хімічних засобів, які мають наймасовіше виробництво в усьому світі. Таку популярність пояснити просто: він є ефективним для знищення широкого спектру небажаної рослинності, яка приносить шкоду сільськогосподарським культурам. Взагалі, боротьба з бур'янами – це вічна проблема аграрного сектору, вирішити яку раз і назавжди просто неможливо. Тому і доводиться із сезону до наступного сезону обирати дієві та якісні хімічні препарати – гербіциди, які допомагають здійснювати контроль за рослинами.

Характеристика гліфосату

         Має вигляд білих кристалів, без запаху. Добре розчинний у воді. У промисловому виробництві для підвищення розчинності гліфосату його переводять у форму солі.

         Використовується для знищення однорічних, багаторічних та злакових бур'янів у вегетаційний період. Препарати на основі даної хімічної сполуки можуть бути як гербіцидами системної дії, так і вибіркової. Його вплив проявляється наступним чином:

  • на однорічній рослинності – протягом 2-4 діб. При цьому термін захисної дії становить 20-60 днів;
  • на багаторічній – від 7 діб. В даному випадку швидкість дії залежить від ступеню розвитку рослини, погодних та кліматичних умов. Так, наприклад, при хмарній, дощовій чи прохолодній погоді ефект від використання гліфосату проявляється пізніше.

Гліфосат відноситься до контактних гербіцидів, може переміщуватись із наземної частини рослини до кореневої системи, пришвидшуючи таким чином її загибель. Дія даного засобу на бур'яни зовнішньо проявляється у вигляді пожовтіння верхівок рослин, зів'янення. Потім відбувається повне засихання.

Препарати на основі гліфосату

Не лише гербіциди створюються за допомогою даної хімічної сполуки. Також гліфосат використовують для виробництва десикантів – пестицидів, що сприяють пришвидшенню збирання урожаю. Проте, звісно, група гербіцидів на основі цього засобу є найбільшою та найуживанішою. Існує безліч варіантів препаратів, що містять гліфосат. У нас найвідомішими є Раундап, Торнадо.

Останнім часом з'явилось багато публікацій і у світових ЗМІ, і у Інтернеті з приводу безпечності використання гербіцидів на основі гліфосату. В результаті проведених досліджень було виявлено, що ця хімічна сполука вкрай негативно впливає на здоров'я людини, викликаючи захворювання дихальних шляхів, шлунку, а також рак. Цікаво, що даний засіб певним чином потрапляє у сільськогосподарську продукцію, а разом з нею – в організм людини. З іншого боку, наразі альтернатив гліфосату поки що не існує, тому що він дійсно є найефективнішим серед усіх існуючих гербіцидів.