Кухня – це найбільш відвідуване в будинку приміщення, тому дуже хочеться, щоб воно було якомога затишніше й тепліше. Зробити гарний інтер'єр – це не проблема, а ось підібрати функціональні меблі – це вже складніше буде. Дуже добре б замовити меблі за індивідуальним замовленням. Якщо потрібен надійний виробник меблів на замовлення, рекомендуємо перейти за посиланням. Але щоб легше було визначитися із замовленням потрібно точно знати, які зміни кухонних гарнітурів бувають?

L-образна кухня

Такого типу кухня зручна тим, що можна легко розділити простір, повністю зберігається вільний простір і з'являється можливість для створення кулінарних рішень відразу двом господиням. Цей варіант вважається класичним для кімнат квадратної форми. Ця конфігурація дозволяє використовувати всі важкодоступні області в кімнаті за допомогою висувних систем з декількома рівнями.

П-образна кухня

Цей варіант стане відмінним вибором для тих, у кого приміщення досить просторе і має форму прямокутника або квадрата, де потрібне розміщення численних систем і кухонної техніки.

Для того щоб комфортніше було експлуатувати кімнату довжина паралельних ліній приміщення повинна становити не менше 1,5 метра і до 2, а сполучна зона між ними повинна перевищувати 2,5 метра.

Лінійна кухня

Цей варіант добре підійде для вузьких приміщень, ширина менше 2 метрів і загальною площею від 6 і до 12 квадратних метрів. щоб було раціональніше використано простір під стільницею можна розташувати побутову техніку, а ось для зберігання посуду краще підійдуть висувні системи, а от продукти можна зберігати в верхніх шафах.

Кращим розташуванням об'єктів стане така схема: холодильник, робочий стіл, мийка, другий робочий стіл і плита. А ось в малогабаритних приміщеннях стіл для обідів встановлюють в протилежній стороні від техніки, і тим самим звільняється простір.

Острівні і півострівні кухні

Таке планування може розглядатися для приміщень площею не менше 20 квадратних метрів. У традиційних острівних кухнях в середину виноситься стіл з мийкою або плитою, а в півострівних центром виступає барна стійка. Але, зрозуміло, кожен господар сам вирішує, якими функціями наділити свій острів або півострів.

Оптимальний розмір окремо стоїть робочої зони – квадрат довжиною 120 см. Стандартна довжина півострова – 120-180 см. Зазвичай це два або три кухонних модуля.

Дворядна кухня

Це єдиний спосіб використовувати витягнуте приміщення ефективно. Підходить для приміщень площею не менше 9 квадратних метрів і шириною не менше 2,5 метра. Після монтажу кухонного гарнітура ширина проходу не повинна бути менше 120 см.

Зручним варіантом є розміщення плити і раковини на одній стороні кухні, а холодильника - на протилежній. Або, наприклад, у лівій стіни можна встановити холодильник з мийкою, а у правій - плиту з обробним столом.

Єдиним мінусом дворядної планування є відсутність чітко вираженої обідньої зони.