конопляне насіння

В сучасному суспільстві знання про здоровий стиль життя поширюються і стають все більш розповсюдженими. За наявністю Інтернету, чимало простих громадян без медичної кваліфікації дізнається, чим лікувалися наші предки, позбавлені фармацевтики. Що далі тим більше ми дізнаємось про існування корисних їстівних продуктів, які не продаються в супермаркетах чи на ринку. І одне з таких дієтично цінних джерел незамінних речовин та вітамінів – насіння конопель. Важливо зазначити: конопляне насіння не може містити наркотичних речовин, які наявні у суцвіттях та листі психотропних видів конопель.

Наші предки та конопляне насіння

На Русі насіння конопель було поширене у якості зручного та дешевого «снеку» - тобто замість соняшникового насіння молодь вживала конопляне. Інше призначення – конопляна каша. Мало кому відомо, що російське прислів’я «каши мало ел», яке жартома натякає на низький фізичний тонус людини, має на увазі саме кашу з конопляного насіння. У Стародавньому Китаї екстракт конопляного насіння та листя використовувався для лікування розладів шлунку й кишечнику, є також свідоцтва про медичне використання насіння лікарями Стародавнього Єгипту.

Харчові якості насіння конопель

Білки

20 г

Жири

32 г

Вуглеводи

25 г

Енергетична цінність

373 кКал

 

В таблиці приведені дані з розрахунку на 100 г сухого лущеного насіння. Неважко помітити, що конопляне насіння багате на білок порівняно до більшості зернових злаків, таких як гречка, рис, тощо. Але на простою кількістю протеїнів перевага не обмежується: білок, що є наявний у насінні конопель, поділяється на глобулін та альбумін. До речі можна купити насіння марихуани зараз в інтернеті законно. Альбумін за структурою та властивостями дуже близький до білку, з якого складається людська кров, що робить насіння конопель цінним білковим ресурсом для спортсменів та будь-кого, хто бажає розвинути м’язи або компенсувати відсутність тваринної їжі – наприклад, для веганів, вегетаріанців, сироїдів.

Що робить конопляне насіння особливо корисним?

Перш за все, наявність у його складі широкого спектру тих вітамінів і мікро- та макроелементів, що їх зазвичай доводиться шукати в окремих продуктах як тваринного, так і рослинного походження. Наприклад, насіння конопель багате на вітаміни B1, B2, PP і E, які є незамінні для здорового функціонуванні печінки, а також для еластичності й гладкості шкіри і волосся. За вмістом вітаміну C конопляне насіння перевершує апельсин. Наявний у складі конопляного насіння і вітамін А, у відсутність якого неможливий розвиток підліткового чи дитячого організму, а в дорослому віці брак вітаміну А веде до знесилення і дистрофії.

Чи важко готувати конопляне насіння?

 

На щастя, цей продукт вже підготований для вашого вживання природою. Зазвичай конопляне насіння продають підсушеним. Його зручно додавати у якості присипки до овочевих салатів або кондитерських виробів типу тортів, пирогів, печива. Якщо змолоти конопляне насіння у кавомолці, ви отримаєте дієтичне борошно, багате на протеїн, з якого можна випікати будь-що, або просто смажити млинці.