У Міністерстві юстиції прогнозують, що 20-30% загальної кількості засуджених в Україні можуть приєднатися до ЗСУ.
Про це в інтерв'ю Укрінформу сказав заступник міністра Євген Пікалов.
На сьогоднішній день мобілізувалися понад 8,3 тисяч засуджених (серед них сто жінок), ще тисяча заяв перебуває на розгляді.
«Якщо говорити про потенціал цієї ініціативи, за нашими прогнозами, близько 20–30% від загальної кількості засуджених в Україні можуть скористатися цією можливістю та стати на захист держави. Це важливий резерв для посилення наших оборонних спроможностей в умовах війни, що триває. Ми розглядаємо цей процес не лише як шлях поповнення лав захисників, але й як механізм ресоціалізації через найвищий прояв громадянської відповідальності», – розповів Пікалов.
У Мін'юсті проаналізували соціальний портрет людини, яка бажає захищати країну. Середній вік добровольців становить 35 років, 60% звільнених є мешканцями міст. Майже третина звільнених має вищу чи неповну вищу освіту. Крім того, 20% добровольців мають сім'ї – Пікалов зазначив, що це можливість для них ще й фінансово підтримувати близьких.
Нагадаємо, у травні минулого року було ухвалено закон, який дозволяє мобілізацію засуджених осіб. Він передбачає, що під час мобілізації та воєнного стану ув'язнених можуть випустити по УДЗ для проходження ними військової служби за контрактом. Але це не стосується осіб, засуджених за низку злочинів.
Інформує slovoidilo.ua