• Головна
  • Шлях до Європи, чи по слідах В. Леніна?
10:35, 14 травня 2015 р.

Шлях до Європи, чи по слідах В. Леніна?

   На зустрічі з пресою були такі дійові творці українського майбутнього, як : голова Київської ОДА Володимир Шандра, перший заступник голови Київської ОДА Лев Парцхаладзе, директор департаменту містобудування та архітектури – головний архітектор області Наталія Мошинська та керівник Офісу реформ у Київській області Володимир Удовиченко. У бесіді було детально прояснено багато аспектів нового плану розвитку країни. Основною темою зустрічі стала ідея децентралізації влади. Що ж саме представляє собою цей проект? Коли і як він буде втілюватись?

   Основна суть полягає в тому, що обласні округи мають самостійно виробляти гроші та вирішувати всі власні організаційні питання. Це не лише збагатить дрібні міста та села, але й зробить їх  прогресивними, що позитивно відобразиться на економіці всієї держави. Представникам округів більше не доведеться звертатися до обласного центру, щоб вирішити організаційні питання. Тепер округами керуватиме  так звана громада. Зараз проходить підготовка  кадрів для створення ефективних громад.

   Проблема централізованої влади полягає не лише у відсутності мобільної роботи органів місцевого правління. Одна з основних перешкод прогресу полягала у сконцентрованості фінансових ресурсів в обласному центрі. З одного боку це робило розподіл фінансових ресурсів надто неефективним, адже для подальшої переробки продукції округи мали доставити її в обласний центр. Так округ лишався фінансових ресурсів на користь центру. З іншого боку - така система робила всіх членів місцевого правління тісно пов’язаними один з одним, що сприяло стрімкому розвитку корупції. Як зазначили спікери зустрічі, ні в одній країні світу неможливо повністю позбавитись від корупції, але система децентралізованої влади допоможе значно знизити та мінімізувати рівень корумпованості.

   Але, для успішного втілення усіх ідеї, округи повинні мати у розпорядженні власний капітал. Для того, щоб збільшити приплив грошей,  впроваджуються спеціальні економічні зони для ведення бізнесу. Для заохочення приватних підприємців створено пакет пільг, які діють саме у цих зонах. У першу чергу це значно покращить фінансовий стан слабких регіонів, які ще не мають промисловість. Так, децентралізувавшись, округи матимуть вагомий стимул в ефективності своєї праці, адже муситимуть самостійно забезпечувати себе бюджетним ресурсом.

   Розробники цього проекту мають дуже позитивні прогнози. Володимир Удовиченко стверджує, що нова система запрацює по всій території України вже в наступному році, тоді ж можна буде отримати перші позитивні результати. Наразі виконується збір інформації та побажань від представників округів, а також розподіл виробничих ролей для кожного з них. За словами Наталії Мошинської, зібрані матеріали та план роботи мають буди надані до Верховної Ради не пізніше 15-го червня. Після затвердження поданих матеріалів почнеться процес втілення.

   Така стратегія розвитку виглядає дуже позитивно та привабливо іншого боку, вона дещо нагадує нову економічну політику, впроваджену В. Леніним на початку минулого століття. Як показала історія, ленінська ідея зустріла поразку і СРСР почав рухатись по іншій дорозі комунізму. Щоправда, представники офісу КОДА запевняють, що Україна не повернеться знов до ідей комунізму та соціалізму. Також, було твердо зазначено, що така форма децентралізації не є першим кроком до федералізації країни. Навпаки, це має об’єднати країну в одному капіталістичному середовищі.

   В ході розмови прослизнула тема сільського господарства, яке гине в революційній Україні. Володимир Шандра запевнив, що до сих пір Україна має стабільно високу врожайність, але бракує технологій, що невдовзі буде відшкодовано. Також, стало відомо, що у найближчій час значно зменшиться  кількість депутатів, які зловживають своїм положенням та не справляються з обов’язками. Володимир Удовиченко закликав суспільство об’єднуватись та залучатись до сумісного створення вільної, незалежної та заможної європейської України.

   Важко точно спрогнозувати, чим закінчиться цей заклик та введення нових стратегії державного розвитку. До того ж, ще невирішено безліч важливих аспектів, такі як система податків для підприємців, що по суті знижують приватний бізнес. Але, ставши на шлях змін, неможливо зробити крок назад. Тепер нам лишаються експерименти, які одного разу увінчаються успіхом. Варто зазначити, ніщо не трапляється дарма. Сьогоднішня ситуація в країні дійсно примусила наших політиків переосмислити та змінити власну ментальну систему. Володимир Шандра повідомив, що для справжнього прогресу нам необхідні нові кваліфіковані кадри, які матимуть сумління та бажання творити заможну державу. Ця відкрита відвертість та осмислення і є першим кроком до успішної інтеграції в ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кс: децентралізація влади #нові реформи #новини #кода #київська #обласна #державна #адміністрація
Оголошення
live comments feed...