• Головна
  • Як броварчанам сплачувати за електроенергію менше
17:52, 18 жовтня 2016 р.

Як броварчанам сплачувати за електроенергію менше

Українці, які давно вже проживають за кордоном, дають поради своїм співвітчизникам, бо іноземці автоматично економлять на усьому – там за комунальні послуги доводиться платити дуже великі суми. Ось кілька таких порад.

1. Використовувати енергозберігаючі освітлювальні прилади

Світлодіодні лампи мають деякі переваги - вище механічна міцність через відсутність тендітної скляної колби і вольфрамових ниток, довговічність і незалежність від частих перемикань. Єдиний недолік світлодіодних ламп - це висока ціна, але з часом вони окуповують себе.

2. Виходячи з кімнати, треба гасити світло

Іноді світло у кімнаті горить невідомо для кого по кілька годин. За місяць набігає величезна сума. Тим, хто забуває вчасно гасити світло, можна почепити для себе нагадування біля вимикача або біля іншого місця, яке постійно впадає в око.

3. Дотримуватися інструкції, що додається до побутової техніки і стежити за її станом

Якщо не відчищати накип з посуду, то треба буде більше електроенергії, якщо плита електрична, або якщо працює електричний чайник. Морозильник на заскленому балконі принесе більше користі, ніж на теплій кухні, де досить одного холодильника, який, в свою чергу, потрібно своєчасно розморожувати і витирати пил з теплообмінника на задній стінці.

4. Зробити в будинку косметичний ремонт

Нескладні маніпуляції, такі як поклейка світлих шпалер і фарбування стель в світлі тони дозволять приміщенню відображати до вісімдесяти відсотків сонячних променів. Чим темніше матеріал, тим менше він відображає світло, а значить для освітлення кімнат з темним інтер'єром потрібно більше електрики.

5. Протирати лампочки від пилу

Один з дієвих варіантів, як економити електрику в квартирі, включає в себе нескладну процедуру очищення лампочок, бо пил може «поглинати» до 20% світла від лампи. Крім того, не варто забувати і про чистку плафонів люстр і світильників.

6. Використовувати тепловідбивачі (теплові дзеркала)

Досить велику кількість електроенергії беруть обігрівальні прилади, які використовуються в холодну пору року. Знизити марні втрати тепла і енергії допоможуть, наприклад, тепловідбиваючі екрани.

7. Використовувати двозонний лічильник для оплати диференційованих тарифів

В Україні тариф на електрику в нічні години (з 23.00 до 7.00) в два рази нижче, ніж вдень. Тому ті, хто працює вночі або просто вважає за краще спати вдень, встановивши двухтарифний лічильник зможуть не тільки заощадити кошти на оплаті за електроенергію, але і знизити ймовірність випадків аварійного знеструмлення. На жаль система дифтарифів не користується популярністю, а багато хто просто не знають про її існування.

8. Купувати побутову техніку з енергоспоживанням класу «А»

Ефективність використання енергії позначається класами - від A до G. Клас A має найнижче енергоспоживання. Енергозберігаючі прилади споживає набагато менше енергії, ніж інша апаратура. Причому різниця іноді може становити до п'ятдесяти відсотків. Крім того, на сьогодні існує техніка класу А + і А ++. Відповідно, її енергозберігаючі здатності ще вище.

9. Утеплити квартиру або будинок

Відомо, що через вікна може втрачатися до 50% тепла. В зимовий період краще повісити на вікна теплі щільні нічні фіранки, а також утеплити вхідні двері і балкон (лоджію), варто подумати і про утеплення підлог в приміщенні.

10. Застосовувати «розумні» технології та відновлювальні джерела енергії

У сучасній будівельній індустрії існує поняття «розумний» будинок, що має на увазі систему, що забезпечує, в першу чергу, ресурсозбереження та безпеку за допомогою високотехнологічних пристроїв і автоматизації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Бровари #економія #електроенергія
Оголошення
live comments feed...